EV DE FOTOTERAPİ (SARILIK) TEDAVİSİ

EVDE FOTOTERAPİ (SARILIK) TEDAVİSİ

Faaliyet alanlarımızdan biri de yeni doğan sarılık tedavisinin ev ortamında gerçekleştirilmesidir.

Yeni doğan döneminde sarılık,sık rastlanan bir durum olup, erken tanı ve tedavi ile istenmeyen sonuçların önüne geçilebilir. Hekim kontrolünde düşük düzeyde seyreden fizyolojik sarılıklarda tedavi uygulanmasına gerek olamayabilir. Bebeğin doğum yaşı,kilosu ve prematüre olmasına göre belli çizelgeler oluşturulmuştur. Bu çizelgelere göre sarılık derecesi belli bir seviyeye ulaştığında tedavisürecine başlanır. Bebeğiniz özel bir ışık kaynağı olan Fototerapi Cihazı ile vücudunda biriken sarılığa neden olan bilirubin idrar ve dışkı yoluyla vücuttan atılması sağlanır. Fototerapi bebeğe herhangi bir şekilde zara vermez. Uygulaması son derece basit ve risksizdir. Ev de fototerapi tedavisi alan bebeklerin ailelerine, bebek bakımı ve ev de fototerapi ile ilgili uzman ekibimiz tarafından eğitim verilmektedir. Aynı zaman da 7/24 hizmetimizle her zaman ailelerin soru ve yardım ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Doktorunuzun uygun gördüğü zamanda tekrar sarılık değeri düzeyine bakılarak tedavi sonlandırılır.

Çocuk Hastalıkları Uzmanı tarafından sarılık teşhisi konulan bebeklere, tarafımızdan sağlanan etkin ve yüzde yüz güvenli ev tipi Fototerapi cihazı (Natus neoBLUE Cozy ) (Bknz. Dökümanlar-NeoBlue) ile bebek ve ailelere ev ortamında tedavi hizmeti sunmaktayız. Evde fototerapi alan bebeklere uygulanacak tedavideki cihaz kesinlikle ev ortamı için uygun ve %100 güvenli olması gerekmektedir !!!  Tedavinin ev ortamında gerçekleşmesi, bebeğin beşiğinde ve anne yanında olması hem bebeğin hem ailenin daha huzurlu olmasını sağlamaktadır. Hem ortam sıcaklığı hem de hijyen açısından ev ortamı bebekler için çok daha uygundur. Çünkü hastane ortamı, henüz bağışıklığı tam gelişmemiş yeni doğan için her zaman daha riskli bir ortamdır. (Enfeksiyon, virüs vb.)

Bebeğini ev den çıkartmadan tedavi eden aileler sunduğumuz bu hizmetin rahatlılığı ve mutluluğunu her daim yaşamaktadırlar.

Evde Fototerapi Hizmeti; hekimler tarafından, evde fototerapi uygulanması kriterlerine uygun olduğuna karar verilen yeni doğanlara uygulanıır. Buyüzden Ev de Fototerapi için önce doktorunuza başvurunuz !!!