NEDEN HASTANE TİPİ SÜT POMPASI KİRALANIR

Her anne bebeğini her koşulda sonuna kadar emzirmek ister. Fakat, bir takım hastalık yada psikolojik nedenler, annenin işe başlaması emzirme süreci kesintiye uğrayabilir. Mastit (Süt kanallarının tıkanması), içe dönük meme ucu, azalan anne sütünün artırılması, bebeğin ihtiyacından fazla gelen sütün depolanması, çalışan anneler vb. Bu gibi süreçlerde ''Hastane Tipi Süt Pompası'' kullanmak, doğal emme refleksini destekleyeceğinden süt oluşumunu ve artmasını da sağlayacaktır.

Hastane Tipi Süt Pompası, en hızlı ve en sağlıklı şekilde sütünüzü artırmaya yarayan makinelerdir. Bu pompaları diğer süt sağma pompalarından ayıran en belirgin özellik, vakum gücünün çok daha kuvvetli olması sayesinde daha verimli ve hızlı sürede sağım yapmanıza olanak sağlar.

Hastane Tipi Süt Pompası; Haftalık,15 gün ve aylık olarak kiralanmaktadır. Uzun süreli kiralamalarda özel fiyat uygulanır. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz. İzmir ili için ücretsiz adrese teslim servisimiz mevcuttur. Diğer illere kargo yapılmaktadır.

 Hastane Tipi Süt Pompası, kiralama yerine satın da alabilirsiniz. Stoklarımızda her marka hastane tipi süt pompası mevcuttur.

7/24 Kiralama Hizmeti için 0541 97 541 97 / 0549 60 549 60

YENİ DOĞAN SARILIĞI NEDİR

Yeni doğan bebeği bekleyen sorunlardan bir tanesi de yeni doğan sarılığıdır. Zamanında doğan bebeklerin yaklaşık %60’ında, erken doğan bebeklerin %80’inde gözlenmektedir. Yeni doğan sarılığı yeni doğmuş bebeklerde kandaki bilirubin miktarının artması neticesinde görülen bir çeşit sarılıktır. Doğumdan sonraki ilk haftada her doğan bebeğin kanında mutlaka bilirubin miktarında artış gözlenmektedir.

Yeni doğan bebeklerde görülen sarılıkların çoğu fizyolojik sarılıktır. Herhangi bir risk faktörü taşımayan bebekte ilk 24 saatten sonra ortaya çıkan ciltteki sararmaya fizyolojik sarılık denir. AB kan grubu ve Rh uyuşmazlığı olmadığı bilinen kan değerlerinde belirgin düşme saptanmayan, yeterli şekilde anne sütüyle beslenen ve bunun göstergesi olarak yeterince idrar çıkımı ve dışkılama gösteren bebekte ileri tetkiklere ve tedaviye gerek yoktur. Doğumdan sonra ilk 48 saatten önce hastaneden ayrılan bebekler, ilk 5. Gün içinde bir çocuk hekimi tarafından anne sütü ile beslenme ve sarılık varlığı açısından değerlendirilmelidir. Muayene sırasında gerek olduğuna karar verilirse, sarılık düzeyini saptamak için tetkik yapılacaktır. Bebeğin yüzündeki sarılık gövdede de fark edildiğinde, bebeğin memeyi emme sıklığı ve süresi azaldığında, bebek daha fazla uyur göründüğünde, idrar çıkımı ve dışkılama azaldığında aile vakit kaybetmeden bir çocuk hekimine başvurmalıdır. Anne sütüyle beslenen, idrar çıkımı ve dışkılaması iyi olan, emme aralıkları uzamamış, emme süresi kısalmamış sarılıklı bebeğin, anne sütüyle beslenmesine devam edilmelidir.

BEBEĞİNİZİN SARILIK OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ

En başta bebeğin cildindeki sarılık giderek koyulaşıp, belirginleşir. Sarılık önce yüzde başlar, kandaki bilirubin seviyesi artıkça sırayla, göğüs, karın, kol ve bacaklara doğru yayılır. Göz akı da sararır. Bebek daha çok uyur, emme sıklığı azalır. Bu durum sarılığı daha da artırır. Ciltteki sarı renk en iyi gün ışığında ya da floresan lamba altında görülür. Parmakla hafifçe burun ya da karın cildine bastırılıp kaldırıldığında sarı renk daha bariz tespit edilir.

Bebeğinizin sarılık olduğunu fark eder etmez, beklemeden doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna başvurmanız çok önemlidir. Hekim yapacağı muayene ile kandaki bilirubin seviyesine bakılıp bakılmayacağına karar vererek, takipler konusunda sizi yönlendirecektir

SARILIK TEDAVİSİ NASIL OLUR

Yeni doğan sarılığın çoğu iki haftada kendiliğinden düzelir. Fakat hekim takibi gerektirir. Bilirubin üst seviyeyi geçtiğinde fototerapi denilen ışık tedavisine başlanır. Fototerapi ışığı bilirubin pigmentlerinin idrarda atılacak şekilde parçalanmasına yardımcı olur.

Bu durumda bebeğin beslenmesi son derece önemlidir ve doğru beslenme tedavide başarıya ulaşmayı hızlandırır. Fototerapi tedavisi doğru uygulandığı sürece bebek için herhangi bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Zararı olmayan bir tedavi şeklidir. Uygulaması da oldukça basittir.

NEDEN EV DE FOTOTERAPİ (SARILIK) TEDAVİSİ

 NEDEN EV DE FOTOTERAPİ …

-Aile bireylerinin yeni gelen ve heyecanla beklenen bebekten ayrı düşmelerini engellemekte,

-Bebeğin hastane ortamında olması, annenin bebeğinin sağlığı ile ilgili duyduğu kaygının oluşturduğu psikolojik travma,

-Anne bebek arasındaki bağın korunması, fototerapi alan bebeğin anne sütü ile beslenmesinin kolaylaştırılması,

-Bebeğin hastane ortamında oluşabilecek komplikasyonlardan (enfeksiyon riski vb) uzak daha güvenilir ortamda tedavisini sürdürebilmesi,

-Doğum sonrası ilk günlerde, henüz tam iyileşmemiş anne ihtiyaçlarının (kanama, banyo, temizlik vb.) karşılanmasında ve bebek bakımının ev ortamında sürdürülmesi kuşkusuz daha sağlıklı ve konforludur.

-Çok daha ekonomiktir.

NEDEN NEOBLUECOZY FOTOTERAPİ SİSTEMİ

NEDEN NEOBLUCOZY FOTOTERAPİ SİSTEMİ

NEOBLUECOZY Fototerapi Sistemi, mavi LED teknolojisinin tüm avantajlarını eşsiz yatak rahatlığında sağlamaktadır.

NEOBLUECOZY Fototerapi Sistemi, mavi LED ışık kaynağı ile bebek alttan fototerapi almaktadır.

Bilirubinin en etkin ve hızlı şekilde düşürülmesini sağlar. Etkilidir, kesintisiz 30-35 yw/cm2/nm – 450-470 nm’lik spektrumda mavi ışık yayarak yoğun fototerapi verir.

Bebeğin başından ayak ucuna kadar tüm vücudunun fototerapiye maruz kalmasını sağlar. Standart

Petler den veya fototerapi yataklarından daha fazla yüzey alanına etki eder.

Emniyetli, NeoBlue LED leri belirgin (UV) veya infared (IR) ışıma yaymaz. Fototerapi süresini kısıtlayıcı hiçbir yan etkisi yoktur. Yüzey ısısında bebeğe bağlı artış olduğunda otomatik olarak alarm sistemi devreye girer ve kendini kapatır.

 -Konforlu ve Rahat Tasarım

 -Bebeğin vücut şekline uygun modern oval dizayn ve özel NeoPAD yatak şilte ile bebeğe rahatlık sağlar.

- Işık alttan geldiği için bebeğin gözünün kapatılmasına gerek yoktur.

-Arzu edildiğinde bebeğin etrafına destekleyici örtü konulabilir.

-Daha sıcak tutmak için bebeğin üzeri battaniye ile örtülebilir.

- NeoBLUEcozy, Amerikan Natus firması tarafından üretilen, anne yanında evde kullanım için dizayn       edilmiş ideal bir fototerapi sistemidir.

- NeoBLUEcozy Fototerapi Sistemi, FDA “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi onaylı, AAP (Amerikan Pediatri Akademisi) nin “Yoğun Fototerapi Yönergeleri” ne uygundur…

 EVDE FOTOTERAPİ İÇİN DOKTORUNUZA DANIŞIN…